Jdi na obsah Jdi na menu
 


Agiliťácké jaro 2008

19. 5. 2008

Mladá Boleslav 19.4. 2008

Na první jarní závody jsme se vypravili do Mladé Boleslavi. Na první běhání na trávě jsem se opravdu těšila. Radost mi ale zkazila předpověď počasí, hlásila déšť na celý den. Naštěstí k nám byl Svatý Petr opravdu milostivý. Dopoledne opravdu lehce poprchávalo a po poledni už nebylo po dešti ani památky. Takže paráda. Cherr se nejvíc povedl úvodní jumping. Zvládli jsme ho bezchybně, i když v technické pasáži jsme ztratili hodně času. Nakonec nám to stačilo na druhé místo a od prvního nás dělilo pouhých šest setin vteřiny.

V následující zkoušce se pan rozhodčí opravdu vyřádil. Parkur to byl moc hezký, ale jedničkovou zkoušku připomínal hodně vzdáleně. Tunel rovnoběžně se slalomem a pořadí překážek tunel slalom je pro jedničkové psy opravdu velmi těžký oříšek a troufám si tvrdit, že i leckterý trojkový pes by měl problémy. Cherr slalom obvykle problém nedělá, takže my jsme tuto pasáž narozdíl od mnohých dalších zvládly bez větších problémů, ale Cherr pak nevytočila oblouk a šlápla na dálku – pět trestných a návdavkem přidala dalších pět za skočenou zónu na kladině. O náročnosti parkuru svědčí i to, že tento bodový stav jí bohatě stačil na druhé místo. Čas měla bezkonkurenčně nejrychlejší – čas vítěze byl lehce přes 50 vteřin (ovšem chybu neudělal), čas Cherr necelých 35 vteřin. V závěrečném běhu agility na nás čekala bohužel diskvalifikace. Cherr na mě opět nepočkala na kladině a iniciativně vběhla do tunelu, který však na trase nebyl.

Obrazek

A jedna momentka z vyhlašování výsledků. Pejskové měli o důstojnosti téhle situace poněkud jiné představy :-)

 

Nymburk 1.5. 2008

Na Prvního máje jsme vyrazili do Nymburka. Předpověď opět nevěstila nic dobrého. A taky že ano, sotva jsme vyjeli kousek za Hradec spustil se opravdu solidní liják. Pršelo prakticky celou cestu, ale kousek před Nymburkem začal déšť slábnout a na cvičáku jsme už vystupovali jen do mírného deštíčku. I ten záhy ustal, takže ani tentokrát jsme příliš nezmokli.  Při přejímce jsme pak vyfasovali dárky, že už jsme se vlastně mohli cítit jako vítězi. No řekněte, kde vyhrajete nerezovou misku (fakt hezkou velkou) a létající talíř.

V úvodním jumpingu nasadila Cherr raketové tempo, ale bohužel v jedné obrátce shodila tyčku. Takhle to dopadá, když jdu trať jinak, než jsem si jí prošla. I s touhle chybičkou jsme obsadili třetí místo a Cherr si zase bude chvíli pochutnávat na Royalu.

Zkouška pro nás tentokrát skončila neslavně. Cherr znovu zapomněla zastavit na zóně a k tomu v naprosto bláznivém běhu přidala ještě nějakou tyčku.

Závěrečné agility bylo o poznání lepší. Bohužel, opět zrádná zóna na kladině odsunula Cherr na čtvrté místo. Čas měla opět nejlepší. Škoda, v tréninku má zóny naprosto dokonalé, ale závody přesně pozná a na zónu kašle. Bohužel nová pravidla trénování na závodech nepovolují, tak to bude trošku složitější. Ale my se nedáme.

 

Rychnov nad Kněžnou 3.5. 2008

Hned v sobotu  3.5. jsme jeli na další závody. Tentokrát do Rychnova nad Kněžnou. Na Rychnovském Raráškovi jsem nebyla několik let a moc jsem se těšila. Protože rychnovští vypsali i kategorii veteránů, přihlásila jsem i Rexe. V úvodním jumpu jsem u Cherr pořádně nestihla otočku a Cherr pak  bohužel skákala skočku z naprosto nemožného úhlu a shodila. Dokončila sice v nejrychlejším čase, ale na „bednu“ to nestačilo.  I Rexík se snažil a i u něj jsem udělala chybu ve stejném místě jako u Cherr. Pravda, bylo to místo velmi problematické, ale stejně. Na Rexovi byla ještě vidět jeho závodní pauza, minul kruh – prý byl moc vysoko a ze slalomu měl cukání odejít pozdravit paní rozhodčí. Nicméně parkur jsme dokončili a já se radovala, že mám konečně video obou pejsků na stejném parkuru.  V kategorii veteránů se pejsci vyhlašovali bez ohledu na velikost, takže Rexíka předběhli jeho dva konkurenti v kategorii Large. Ale i tak to byl velmi hezký výkon, který pořadatelé ocenili krásnou kokardou a opravdu megatenisákem.

Obrazek

Obrazek

Rex a jeho výhra

Zkouškový parkur veteráni neběhají, takže dále se Rexík mohl věnovat odpočinku a štěkání na vše, co bylo v dosahu. Na parkur jsem vyrazila pouze se Cherr rozhodnutá, že pokud nešlápne na zónu na kladině, běh zastavím a vynutím si její správné provedení. Moc se mi do toho sice nechtělo, ale věděla jsem, že to bude nutné. Jakmile se Cherr na kladině blížila k sestupné části pokusila jsem se jí domluvit. No, domluvit..... zařvala jsem tak, že se labilnější jedinci lekli. Cherr kupodivu alespoň trochu zareagovala a na zónu šlápla, takže diskvalifikace se nekonala. Běh dokončila čistě a po zásluze vyhrála.

Její video naleznete zde:

http://www.youtube.com/watch?v=06gpVkZPm8c

Na závěrečný běh agility postavila paní rozhodčí moc hezký a poměrně jednoduchý parkur. Ukolébaná výsledkem ze zkoušky jsem vyrazila na trať s tím, že zóna na kladině bude. No, nebyla. Cherr kolem mě opět profrčela a ani se neohlédla. Pravda, trochu jsem ubrala na intenzitě hlasu, protože jak pravil manžel „ byla to tvoje chyba, tentokrát jsem se nebál“. Zbytek parkuru jsme opět zvládly v nejrychlejším čase. Nakonec Cherr shodila ještě poslední skočku, což mi vlastně ani moc nevadilo. O to méně bolela ta skočená zóna.

Pak šel na parkur Rex. I on se moc snažil a s tratí se vypořádal se ctí. Ovšem ani jako veterán, který se občas tváří, že S skočku v žádném případě neskočí si neodpustil vynechat všechny sestupné zóny. Asi to máme v rodině, ale jeho to už na rozdíl od Cherr přeučovat nebudu.

A protože se rychnvským podařílo vyfotit tyhle nádherné fotky, pochlubím se tak trochu cizím peřím. Další fota naleznete na: http://www.agilityrk.org/

Obrazek

Obrazek

Rexův výkon  stačil opět na třetí místo a musím říct, že rychnovští velmi příjemně překvapili. I pro veterány byly připraveny krásné kokardy a ceny.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

 Cherry a Rex s trofejemi

 

Sezemice 10.5. 2008

Náš závodní maraton jsme zakončili v sobotu 10.5. v Sezemicích. I zde byla vypsána kategorie veteránů, takže Rexík jel opět s námi. Pro Cherr to bylo navíc poslední vystoupení v kategorii A1. Vloni si právě v Sezemicích splnila svoji třetí výbornou, tak se letos loučila právě zde. U prezence dostali krásné tašky s krmením a parádním hrnečkem, takže ani ten, kdo se neumístil rozhodně nemusel litovat.

Úvodní jumping se kupodivu povedl jak Cherry, tak Rexovi. Cherr prolétla čas s postupkou 5,59 m/s a v kategorii A1 obsadila první místo. I Rexík se snažil, parkur proběhl s postupkou 3,95 m/s, což je jeho osobní rekord, takže i on ve své veteránské kategorii obsadil první místo.

Jejich videa naleznete zde:

Cherry

http://www.youtube.com/watch?v=G39iZLkwX2c

 

Rexi

http://www.youtube.com/watch?v=AZkCJhnL05g

Následovala poslední jedničková zkouška Cherr. Cherr jí šla opravdu moc hezko, dokonce i zóna na kladině se povedla dle mých představ a pak to přišlo.  Bylo potřeba provést rozběhnutou Cherr  přímo mezi tunelem a áčkem na nezáživnou skokovku.  Nezdařilo se, rozběhutá Cherr si to namířila přímo do tunelu a než jsem stačila pořádně zařvat, byla v něm. Tato varianta je zřejmě hitem letošní sezony, takže opět máme co trénovat.

Ani v běhu agility se Cherr příliš nedařilo. Ale tady to byla opravdu moje chyba. Nějak jsem neodhadla její rychlost a ve chvíli, kdy jsem volala povel „slalom!“, byla tak někde na úrovni páté tyčky. To se pochopitelně trefit nemohla. Bohužel jsem zazmatkovala a moje zoufalé volání si Cherr vysvětlila tak, že něco minula. A bleskově taky odhalila nejbližší možnou překážku – kruh a promptně jí skočila. Takže druhá disk.

Alespoň Rexík se do cíle dostal pouze se svojí tradiční zónovou penalizací. Je opravdu úsměvné sledovat, jak pořadatelé mění houpačku za jeden element dálky, aby náš chudinka veterán nemusel nějak příliš namáhavě skákat a on pak předvede krásný veleskok z áčka, za který by se opravdu nemusel stydět ani mladík. Ovšem i tak z toho bylo opět první místo a nádherný pohár.

 

 

 

Teď si dáme od závodění chvíli pauzu a budeme se spíš věnovat tréninku. Je ho zapotřebí. A abychom ze psích akcí nevyšli, tak Rexe čeká na konci května výstava a Cherr při té příležitosti předvede své agiliťácké umění.